97.0 Virumaa
Kuula otse
Hetkel eetris "Tre Raadio"
Filthy Rich
Ella Henderson
Kirjuta stuudiosse

Tulekahjudes hukkunute arv on pea kahekordistunud

Pressiteade

10. aprill 2024
Pilt on illustreeriv. Foto: Pixabay
Kui eelmisel aastal hukkus tulekahjudes esimeses kvartalis 12 inimest, siis sel aastal oli märtsi lõpu seisuga juba 22 hukkunut ning tänaseks on see number jõudnud 23 peale.

Eluhoone tulekahjusid on sel aastal olnud 146, mis tähendab, et keskmiselt iga päev läheb üks või kaks kodu põlema. Peamiseks tulekahjude põhjuseks on elekter ja kuna kodudes on järjest rohkem elektriseadmeid, siis tulekahjude oht kasvab. Põhjuseks võivad olla rikkis seadmed, katkised juhtmed, vale pikendusjuhtme kasutamine, valede laadijate kasutamine jne.

Loomulikult tuleb ette ka inimlikust eksitusest tingitud tulekahjusid. Möödunud nädalal andis Nublu andur teada tulekahjust Tallinna korteris. Häirele reageerinud patrulli koputamise peale korteri ust esialgu keegi avanud, kuid valjema koputamise peale tehti uks siiski lahti. Korteri elanik oli süüa tehes magama jäänud ning toit läks seetõttu kõrbema.

„Sellel inimesel oli kodus õnneks töötav signaali edastav suitsuandur, kuid paraku rohkem kui 100 000 inimese kodus pole suitsuandurit ja sellega nad seavad iga päev oma elu ohtu ja rikuvad ka seadust. Lisaks on veel palju inimesi, kelle kodus on aegunud või rikkis seade,“ selgitas G4Si erakliendiüksuse juht Tarmo Pärjala.

Suitsuandurid muutusid Eestis kohustuslikuks aastal 2009 ehk tänaseks juba 15 aastat tagasi. Anduri eluiga on reeglina kolm kuni kümme aastat ehk kui sa ei mäleta, millal anduri lakke paigaldasid, siis tasub seda kontrollida. Uue anduri paigaldamisel tasub valida tänapäevane nutikas reageerijatele signaali edastav andur.
Jaga:

Tagasi üles